Halı Yıkama

Halı Yıkama

Halı Yıkama Süreci

Gün boyu her an temas halinde olduğumuz halıların temizliği, hiç şüphesiz ki sizinde de en çok önemsediğiniz konulardan biri. Tertemiz halılara sahip olmanın yolu ise profesyonel halı yıkama sürecinde gizli. Işıl Işıl Halı Yıkama olarak biz, halı temizleme işlemini kaliteli bir süreç yönetimine dönüştürdük.

Evlerinizden ücretsiz olarak alınıp, firmamıza getirilen halılar ilk önce toz, gübür, kum ve kıl gibi maddelerden ayrıştırılır. Halı temizleme işlemini kalıcı kılmak için yapılan toz alma işlemi, halı yıkama işlemi için en önemli hazırlık aşamasıdır.

Halılarınız tozundan arındırıldıktan sonra kir ve lekelerin yumuşaması ve kolayca halıdan ayrılması için özel deterjanlarla doldurulmuş bekleme havuzlarında, halınızın temizleme kriterleri baz alınarak belli bir süre bekletilir. Bekleme havuzundan çıkan halılar tam otomatik halı yıkama makinelerine alınır. Burada halınızın dokusuna uygun olan profesyonel halı şampuanları ve yumuşatıcılardan yardım alınarak derinlemesine halı yıkama işlemi gerçekleştirilir.

Halı yıkama süreci sona erdiğinde, halı üzerinden fazla suyun atılması ve halı ipliklerinin zarar görmemesi için halılarınız özel sıkma makinesinden geçer. Sonrasında ise nemi çekme özelliği bulunan, sıcak hava üfleyen özel havalandırma askılarında kurumaya bırakılır.

Kurutma işlemi tamamlanan halıların ipliklerinin düz yönde taranması için hav alma işlemi yapılır. Burada halılarınız en ince ayrıntısına kadar kontrol edilerek, lekesi çıkmamış alan varsa tespit edilir. Çıkmayan lekeler için halınız yeniden yıkama bölümüne gönderilir ve özel formüllerle yoğun bir halı temizleme işlemi uygulanır.

Halılarınızın ilk günkü gibi temiz olduğundan emin olduğumuzda zaman kaybetmeden paketleme işlemi yapılır. Halı yıkama sürecimiz paketleme işlemi ile sonlandıktan sonra halılarınız en temiz haliyle ücretsiz servislerimiz tarafından evinize teslim edilir.

Halılarınızı daha uzun süre kullanmak ve mikroplardan sonsuza dek arınmak istiyorsanız, Işıl Işıl Halı Yıkama profesyonel halı yıkama hizmetiyle belli rutinlerde halı temizliğinin gerçekleştirilmesi önerilir.

Halı Çeşitlerine Uygun Temizlik

Farklı halı çeşitleri için farklı temizlik yöntemleri gerekir. Işıl Işıl Halı Yıkama, yün halı, elyaf halı, akrilik halı, naylon halı, polyester halı, Isparta halısı için daima en uygun temizleme metodunu bilir. Birçok halı çeşidi kendine has özellikleriyle, dilinden anlayan bir temizliğe ihtiyaç duyar. İşte biz bu hassasiyeti, yıllardan gelen deneyimimiz sayesinde çok iyi biliyoruz.

Yün Halı Temizliği: Geçmişte uzun süre Isparta halısı olarak evlerimizde yer bulan bu halı türü, yenilenen yapısıyla daha modern bir çizgiye kavuştu. Doğal elyafın kalitesini bünyesinden barındıran yün halılar, uzun kullanım ömrüyle ilk tercihlerinizden biriyse yün halı temizliği konusunda daima titizlik göstermelisiniz. Çünkü yün halılar neme karşı dayanıksızdır. Bu nedenle yıkama süresi, su oranı ve kurutma hızı özenle takip edilmelidir. Sentetik yapıya sahip halıların aksine yün halıların lekeye dayanıklılığı yoktur ve temizleme esnasında çok hassas olmak yün halının narin dokusu açısından oldukça önemlidir. Uzun süre nemli kalmaması için yün halıların sıcak üflemeli havalandırma odasında kurutulması önemli bir gerekliliktir.

Naylon Halı Temizliği: Naylon halılar leke, küf, nem gibi unsurlara karşı olan direnci sayesinde en çok tercih edilen halı türlerinden. Diğer halılara oranla fiyat bakımdan daha pahalı olan naylon halılar, her ne kadar dayanıklı bir yapıya sahip olsa da yine de her halı gibi profesyonel temizliğe ihtiyaç duyar. Naylon halılar için özel üretilmiş halı yıkama şampuanları ile Işıl Işıl Halı Yıkama’da temizlenen halılar yeni almış gibi yumuşak ve parlak bir görünüme sahip olur.

Polyester Halı Temizliği: Renk canlılığı ve üstün yumuşaklığı ile sıkça tercih edilen polyester halılar, temizliği en kolay olan halı türüdür. Lekeye ve neme karşı doğal olarak dirençli olan halıların profesyonel olarak temizlenmesi, polyester halılarda uzun süre mikrop ve akar oluşumunu engeller. Narin bir yapısı bulunan polyester halı ipliklerinin kurutulması ise hassasiyet gerektiren bir işlemdir.

Akrilik Halı Temizliği: Yün halılara oranla lekeye ve neme karşı daha dirençli bir yapı sergileyen akrilik halılar bu özelliği sayesinde hem kullanım hem de temizlik açısından daha kullanışlıdır. Ezilmeye karşı da dirençli olan akrilik halılar özel halı yıkama makinelerinde temizlenmeye çok uygundur.
tanıtım videosu